NMR Laboratuvarı

Bruker AVANCE III 400 MHz NMR Spektrometresi

 (Nükleer Manyetik Rezonans Spektrometresi)

          NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) spektrometresi, kimya, eczacılık, tıp, biyoloji ve  çevre gibi birçok alanda yapılan çalışmalarda kullanılan bir cihazdır. Organik, biyoorganik, organometalik, polimerler ve ilaç moleküllerinin yanı sıra  yağlar, petrol ürünleri ve doğal bileşiklerin yapısında bulunan kompleks moleküllerin yapı analizlerinde az miktarlardaki madde ile detaylı bilgi veren bir cihazdır.

          Merkezimizde bulunan Bruker AVANCE III 400 MHz NMR Spektrometresi ile 1D NMR deneylerinin (H1, C13, F19, P31) yanı sıra 2D NMR denemeleri (COSY, TOCSY, NOESY, ROESY, HETCOR, APT, DEPT ve diğer ileri NMR teknikleri) yapılabilmektedir. Bu tekniklerle birçok bileşiğin stereo kimyasını ve üç boyutlu moleküler yapısını aydınlatabilmek mümkündür.

Yapılan Analizler: H1, C13, F19, P31, Si29, C13-APT, C13-DEPT, COSY, HSQC, HMBC, HETCOR vb. Ayrıca Soğuk ve Sıcak ortamda da analiz gerçekleştirilebilmektedir. (-60oC- +1000C)

Teknik Özellikler:

Marka: BRUKER BIOSPIN Nükleer Manyetik Rezonans Spektrometresi 

Model: AVANCE III 400MHz

Mıknatıs: Cihaz sıvı azot ve sıvı helyum soğutmalı 9,397 Tesla gücünde süper iletken 400’54 Ascend ULH magnet içermektedir.

Prob: Cihaz üzerinde 1H,13C,19F,31P vb. gibi çekirdekler için uygun olan prob bulunmaktadır.

Sorumlu Personel:

 

E-posta: 

Online Analiz Talep Formu

Örnek Spekturmlar: